Šarvuotų durų savybės

Šarvuotos durys skirtos patalpų apsaugai (nuo įsilaužimo). Jos skirtos butams, nuosaviems namams, specialios paskirties patalpoms (pagalbinėms patalpoms, sandėliams, laiptinėms, saugykloms, pramoninėms patalpoms ir t.t.) – tiek lauke, tiek viduje. Šios durys padeda apsisaugoti nuo įsilaužėlių (atsparios gręžimui, laužimui, pjovimui, kirtimui ir pan.), taip pat pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis (garso, šilumos).

Pagrindinės kokybiškų šarvuotų durų charakteristikos:

 • Šarvuotos durys gaminamos iš aukštos kokybės sertifikuotų medžiagų.
 • Šarvuotų durų varčia gaminama iš plieninių vamzdinių profilių ir plieno lakšto. Tai užtikrina durų tvirtumą ir ilgaamžiškumą, suteikia didesnę apsaugą nuo bandymų įsilaužti – visos spynos apsaugotos ir iš vidaus, ir iš išorės, šios konstrukcijos beveik neįmanoma deformuoti (panaudojant rankinius laužimo įrankius).
 • Stiprios ir patikimos konstrukcijos durų stakta, nuo bandymo įsilaužti papildomai apsaugotas tarpas tarp staktos ir durų varčios (metalo sluoksniu).
 • Duryse naudojami stacionarūs apsauginiai kaiščiai, neleidžiantys nukelti durų nuo vyrių.
 • Specialūs konstrukcijos fiksatoriai apsaugo nuo durų iškėlimo nupjovus durų vyrius.
 • Durų mechaninis stiprumas ir standumas (atsparumas minkšto ir sunkaus kūno smūgiui) įvertintas bandymais ir šarvuotos durys priskirtos pagal LST EN 1192 stiprumo reikalavimus aukščiausiai 4 klasei.
 • Duryse naudojamos patikimos seifinės ar cilindrinės spynos, priskirtos ne mažesnei nei 5 saugumo klasei.
 • Durų varčios užpildas apsaugo nuo durų padegimo (nedegi mineralinės vatos plokštė ar kt.).
 • Šarvuotos durys pasižymi geromis šilumos ir garso izoliacinėmis (43 decibelai) savybėmis, turi papildomas sandarinimo tarpines.
 • Šarvuotoms durims gali būti naudojama įvairi durų apdaila: laminavimas, padengimas PVC plėvele, dažymas, faneravimas, stiklo paketai. Durų išorinis padengimas atsparus korozijai.
 • Duryse įmontuota panoraminė akutė su plačiu apžvalgos kampu.

Praktiniai patarimai kaip padidinti namų saugumą

Mąstydami apie savo namų saugumą, stenkitės galvoti kaip vagis – kaip jis bandytų patekti į namus, kokios Jūsų namų silpnosios vietos ir pan. Vagys mėgsta dirbti greitai ir laikas yra jų priešas, dėl to pasistenkite, kad tai jiems lengvai nepavyktų – apsunkinkite vagims patekimą į Jūsų namus.

 • Dažniausiai vagys patenka į namus per duris, dėl to labai svarbu naudoti tvirtas metalines šarvuotas duris bei kokybišką, aukšto saugumo reikalavimus atitinkančią spyną.
 • Jei keičiate duris ir turite galimybę, neišmeskite senųjų durų – dvejos durys daug saugiau
 • Rekomenduojama duryse montuoti ne vieną, bet dvi spynas, iš kurių viena būtų seifinė. Spynos duryse iš abiejų pusių turėtų būti apsaugotos plieno lakštu. Durų spyna turėtų būti rakinama iš abiejų pusių (dar geriau – keliomis kryptimis). Dvigubos spynos ypač naudingos duryse su stiklo paketu – išdaužę langą duryse, vagys negalės atrakinti durų iš vidaus.
 • Norint užtikrinti saugumą praveriant duris, rekomenduojama sumontuoti papildomus užraktus: skląstį-grandinėlę ar suktuką, kad pravertos durys būtų fiksuojamos.
 • Duryse būtinai turėtų būti sumontuotas fiksatorius, kuris apsaugo nuo durų išlaužimo nupjaunant durų vyrius.
 • Rekomenduojama, kad lauko durys atsidarytų į išorę. Tai apsaugo nuo durų išlaužimo pritaikant mechaninį spaudimą.
 • Duryse montuokite panoraminę akutę su plačiu apžvalgos kampu, kad visuomet matytumėte, kas stovi už durų. Niekuomet neįsileiskite į namus nepažįstamų žmonių.
 • Investuokite į kokybiškus, sandarius langus.
 • Visuomet rakinkite duris – ar būtumėte išėjęs, ar namie. O kai ruošiatės išvažiuoti, visuomet sandariai uždarykite langus, rakinkite vartelius, garažą.
 • Jei pametėte ar Jums pavogė raktus, tuojau pat pakeiskite spynas. Jei atsikėlėte į naują butą ar namą, taip pat - pakeiskite visas spynas. Neduokite savo namų raktų nepažįstamiems žmonėms, net ir trumpam.
 • Kai išvykstate, neleiskite vagims suprasti, kad Jūsų nėra namuose. Nepalikinėkite raštelių ant išorės durų, pranešančių apie Jūsų išvykimą: „Išėjau į parduotuvę“ ir pan. Pasirūpinkite, kad Jūsų korespondenciją, laikraščius ir pan. reguliariai surinktų kaimynas ar draugas, kad jie nesikauptų. Jei naudojate fiksuoto ryšio telefoną, išvykdamas nustatykite, kad jis skambėtų kuo tyliau – neatsakytas garsiai skambantis telefonas duos ženklą vagiui, kad Jūsų nėra namie. Jei išvykstate atostogų ar kt. ilgesniam laikui, nesigirkite tuo viešai (nepažįstamiems, Internete ir t.t.), nes Jūsų planus gali „nugirsti“ ir vagis.
 • Išvykdamas, atsarginių raktų nuo durų neslėpkite po kilimėliais prie durų, gėlių vazonuose, pašto dėžutėse ir kitose „gudriose“ vietose, nes vagims šios vietos tikrai nebėra naujiena.
 • Prieš išvažiuodamas, užtraukite užuolaidas ar nuleiskite žaliuzes, kad vagys negalėtų apžiūrinėti Jūsų patalpų pro langus. Vertingi daiktai neturėtų matytis pro langą. Dar geriau, jei nelaikytumėte namuose brangių papuošalų, kolekcinių vertybių, didelio kiekio pinigų.
 • Jei laikote namuose brangius daiktus, padarykite savo vertingo turto sąrašą ir kiekvieną daiktą detaliai apibūdinkite (įsigijimo data, serijos numeris, kaina) bei nufotografuokite ar nufilmuokite – jei kuris nors daiktas bus pavogtas, padės kiekvienas įrodymas, kad šis daiktas priklausė Jums. Paženklinkite vertingus daiktus (išgraviruokite pvz. savo vairuotojo pažymėjimo numerį) – tokį daiktą vagims bus sunku parduoti, o policijai bus lengviau surasti. Brangius smulkius daiktus papildomai rakinkite, laikykite seifuose (brangenybes, pinigus, antikvarines retenybes ir pan.). Jei gyvenate name su sodu, tvarkingai karpykite medžius ir krūmus aplink namus, kad juose negalėtų slėptis nelaukti svečiai. Jei tvoros ir krūmai aplink Jūsų namą aukšti ir neperšviečiami, tai trukdys kaimynams ir praeiviams matyti, kas negero vyksta Jūsų namo kieme ir, esant reikalui, iškviesti pagalbą.
 • Šviesa – vienas didžiausių vagių priešų, dėl to gerai apšvieskite aplinką prie savo įėjimo durų. Tačiau nepalikite įjungtos šviesos dienos metu, nes vagys supras, kad Jūs išvykęs. Geresnė idėja naudoti judesiui jautrų apšvietimą. Apšvietimo sistema turėtų būti sumontuota vagims nepasiekiamoje vietoje, kad jie negalėtų lengvai išsukti lempučių, atjungti elektros.

  Jei gyvenate name su sodu, tvarkingai karpykite medžius ir krūmus aplink namus, kad juose negalėtų slėptis nelaukti svečiai. Jei tvoros ir krūmai aplink Jūsų namą aukšti ir neperšviečiami, tai trukdys kaimynams ir praeiviams matyti, kas negero vyksta Jūsų namo kieme ir, esant reikalui, iškviesti pagalbą.
 • Triukšmas – kitas įsilaužėlių priešas. Apsvarstykite aliarmo/apsaugos nuo vagių sistemų įsidiegimą. Tik lipduko, kad namus saugo tam tikra tarnyba, nepakaks, nes vagys paprastai žino tokias gudrybes. Šuo namuose taip pat sukels vagims nepageidaujamą triukšmą. Ir tam nebūtina turėti didelį šunį.
 • Būkite geras ir dėmesingas kaimynas – jei pastebite kažką įtartino (besisukinėjantys aplink nepažįstami žmonės, įtartinos transporto priemonės ir t.t.) kaimynystėje, tuojau pat skambinkite policijai. Jei kaimynai gyvens draugiškai tarpusavy ir padės vieni kitiems – stebės, kas vyksta šalia, tai padidins saugumą ir sumažins vagysčių riziką.

  Jūsų namo/buto numeris turi būti aiškiai matomas, o sutemus – apšviestas, kad, reikalui esant, jį nesunkiai surastų saugos tarnybos, policija, galėtų pranešti kaimynai.
 • Jei gyvenate name, pasirūpinkite saugia aplinka. Tvoros aplink namą turėtų būti kokybiškos, tvarkingos. Paslėpkite kopėčias ir pan. daiktus, kurie padėtų įsilaužti į namus.
Uždaryti meniu

Informuojame, kad šiame tinklapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau