Lauko durų pasirinkimo ABC

Geros lauko durys apsaugo ne tik nuo svetimų rankų, tačiau ir pašalinių garsų, suteikia nekilnojamam turtui estetikos, sulaiko šilumą, užtikrina komfortabilų gyvenimą. Tačiau kokios lauko durys namui yra geriausios? Tego durys dalinasi patarimais, kurie padės rasti tinkamiausias.

Kokiomis charakteristikomis pasižymi kiekvienas?

  1. Aliuminio tipo lauko durys dažniausiai integruojamos komercinio, o ne gyvenamojo tipo pastatuose. Vertinama tai, kad jos tvirtos ir nereikalauja jokios priežiūros, tačiau estetine prasme nėra skoningos.
  2. Plieno durys, kitaip dar vadinamos šarvuotomis, yra vienas populiariausių pasirinkimų gyvenamojo tipo namuose. Vertinamas, žinoma, tvirtumas, tačiau tuo pačiu jos puikiai atrodo, gerai sulaiko šilumą, pasižymi geromis akustinėmis savybėmis, galiausiai, nėra lepios ir labai ilgai tarnauja.
  3. Medinės durys yra vienas populiariausių pasirinkimų Lietuvoje, kadangi jos gražios, funkcionalios, o kaina nėra labai didelė lyginant su kitais tipais. Galima įsigyti tiek natūralaus medžio, tiek iš sluoksnių “suklijuotas” duris. Medinės – estetiškas pasirinkimas, tačiau jos reikalauja ir daugiau priežiūros. Žinoma, valyti galima su vandeniu ir muilu, tik tai daryti reikia reguliariai. Taip pat medines duris rekomenduojama kas kelerius metus iš naujo impregnuoti. Taip užsitikrinsite jų ilgaamžiškumą.
  4. Plastikinės lauko durys dažniausiai pasirenkamos komercinio tipo pastatuose. Nėra labai tvirtos, tačiau ir nelepios, gana neblogai sulaiko šilumą.
  5. Stiklo pluošto durys dar nėra labai paplitusios Lietuvoje, tačiau vertinamos dėl geros izoliacijos bei patvarumo. Tiesa, kaina kiek didesnė nei kitų lauko durų tipų.

Jeigu gyvenate tokioje vietoje, kur neramu – tokiu atveju rinkitės duris, kurios yra padidinto saugumo. Dažniausiai tokiomis savybėmis pasižymi šarvo durys, kuriose integruojamas tvirtesnis užraktas. Taip pat daugiau dėmesio skirkite šiluminiam laidumui. Geros durys (kaip ir tinkamai langai) gali padėti sutaupyti nemažai šilumos energijos, o tuo pačiu ir sumažinti sąskaitas. Durų šilumos laidumo niuansai (mažesnis skaičius reiškia aukštesnį naudingumo koeficientą):

LAUKO DURŲ TIPASŠILUMOS VARŽA
Plastikinės1,4 W/m2k – 0,8 W/m2k
Aliuminės1,2 W/m2k – 1,4 W/m2k
Plieninės1,6 W/m2k – 1,2 W/m2k
Medinės0,9 W/m2k – 0,58 W/m2k
Stiklo pluošto1,25 W/m2k – 0,81 W/m2k

Pagal manonamai.lt

Žinoma, renkantis duris reikia nepamiršti įvertinti ir dizaino niuansus. Neverta detalizuotis, kadangi kiekvienas asmuo pats gali nuspręsti – kokios durys labiausiai tinka eksterjere bei interjere. Kadangi lauko durys perkamos dešimtims metų – skirkite laiko paieškai, pasirinkimui bei palyginimui.

Dažniausiai duryse yra integruotos tinkamomis spynos bei rankenos, tačiau klientai turi galimybę patys pasirinkti tokias, kurios jiems gražiausios ir tuo pačiu padeda pasiekti didžiausią saugumą. Visgi, prekybos vietose užparduodamos durys kuriamos su technologais, dizaineriais, tad dažniausiai komplektacija – išbaigta.

Sunkiai sekasi nuspręsti, kurios lauko durys Jums labiausiai tinka? Susisiekite su Tego durys profesionalais, kurie teikia nemokamas konsultacijas ir padės pasirinkti Jums labiausiai tinkamas lauko duris namams.

Uždaryti meniu

Informuojame, kad šiame tinklapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau