Svarbios lauko durų savybės

Lauko durys –  vienas pirmųjų dalykų, kuriuos pamato Jūsų namų lankytojai. Aukštos kokybės, gražiai atrodančios durys pagerina namo išvaizdą, sudaro puikų pirmąjį įspūdį apie Jūsų – šeimininkų skonį ir svetingumą, padidina viso namo vertę. Kita vertus, lauko durys – ne tik estetikos detalė, bet ir svarbus namo saugumo užtikrinimo elementas, turintis ilgus metus patikimai saugoti šeimininkų turtą nuo neprašytų svečių. Jos taip pat turi būti pakankamai tvirtos ir atsparios įvairioms oro sąlygoms bei smūgiams, pasižymėti geromis izoliacinėmis savybėmis (sulaikyti šilumą ir šaltį; garsą).

Lauko durys gali būti priekinės (fasadinės) arba galinės. Jos gali būti naudojamos nuosavuose namuose arba kaip apsauginės durys specialiose patalpose (pagalbinėse patalpose, laiptinėse, sandėliuose).

Pagrindinės kokybiškų šarvuotų durų charakteristikos:

Iš pradžių nuspręskite, kokia bus Jūsų lauko durų paskirtis? Suteikti daugiau architektūrinio savitumo ir dekoratyvumo namo eksterjerui, padidinti šilumos energijos panaudojimo efektyvumą, padidinti namo saugumą?

Atsakymai į šiuos klausimus padės pasirinkti lauko durų stilių, apdailą, medžiagas, iš kurių jos pagamintos (medienos, stiklo pluošto, metalo, plastiko ir t.t.). Pažymėtina, kad medžiaga, iš kurios pagamintas durų pagrindas (paviršius) daugiausiai nulemia durų išvaizdą, ilgaamžiškumą, saugumą ir kainą.

 • Jei Jums svarbu estetika ir dekoratyvumas, durų stilių ir spalvą derinkite prie namo architektūros ir konstrukcijos. Durys gali būti aklinos arba įstiklintos (su stiklo paketu, vitražais), įvairių spalvų ir faktūrų, su apdailos elementais. Renkantis spalvą, jei durys bus statomos pietinėje namo pusėje, rekomenduojama nesirinkti tamsių spalvų, nes didesnė tikimybė, kad jas išblukins saulė.

  Padengtos medienos lukštu, laminuota medžio drožlių plokšte ar laminuotos medžio imitacijos plėvele lauko durys suteiks šilumos, jaukumo, elegancijos ir svetingumo įspūdį Jūsų namui. Galima rinktis iš didžiulės įvairovės medienos rūšių, spalvų ir atspalvių bei apdailos elementų.

  Metalines (plienines) duris galima perdažyti norima spalva. Duryse galima įmontuoti stiklo paketą, kuris suteiks išskirtinumo, o į namų vidų pateks daugiau šviesos.
 • Siekiant didinti šilumos energijos efektyvumą ir tokiu būdu taupyti energiją bei sumažinti energijos išlaidas, reikėtų atsižvelgti į durų izoliacines savybes, sandarumą (durų gebėjimą sulaikyti šilumą ir šaltį). Durų sandarumą apibūdina durų šilumos laidumo koeficientas (arba šilumos izoliacijos rodiklis, šilumos perdavimo koeficientas). Taip pat svarbu pasidomėti, koks durų varčios užpildas, ar yra kokybiška durų sandarinimo tarpinė, ar papildomai apšiltinta durų stakta. Jei rinksitės įstiklintas lauko duris, rekomenduojamas stiklinimas dvigubu stiklo paketu.

  Medinės lauko durys dažniausiai nėra geras šilumos izoliatorius, nebent jose naudojamos kokybiškos sandarinimo tarpinės. Keičiantis lauko temperatūrai ir drėgmės lygiui, medinės durys turi savybę deformuotis, dėl to sumažėja jų sandarumas.

  Metalinės, stiklo pluošto, plastikinės durys yra sandarios, pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis. Keičiantis lauko temperatūrai ir drėgmės lygiui, jos nesideformuoja ir išlaiko sandarumą.
 • Jei Jūsų prioritetas saugumas, pasidomėkite durų mechaninio stiprumo ir standumo (atsparumo minkšto ir sunkaus kūno smūgiui) techninėmis, priešgaisrinėmis savybėmis. Jei buvo atlikti atsparumo apkrovai, sukimui, smūgiui ir pan. bandymai, kokie gauti rezultatai, kokiai klasei priskirtos durys pagal savo mechaninį stiprumą (4 klasė aukščiausia).

  Durų saugumas priklauso ne tik nuo durų konstrukcijos, bet ir nuo spynos. Kokybiškos, tvirtos durys privalo turėti kokybišką, patikimą spyną ar net kelias spynas, kad apsaugotų namus nuo įsilaužėlių, tad spyną rinkitės taip pat kruopščiai, kaip ir duris. Pasidomėkite spynos saugumo klase (kad ji būtų ne mažesnė nei 5). Jei komplektuosite 2 spynas, siekiant didesnio saugumo, jos turėtų būti skirtingų rakinimo sistemų, pvz.: cilindrinė spyna + seifinė spyna.

  Durų patikimumui gali būti svarbios ir kitos durų konstrukcijos detalės. Pasidomėkite, galbūt vyriai yra su apsauga nuo įsilaužimo (užsifiksuojantys, reguliuojami keliomis kryptimis), arba yra apsauginiai kaiščiai prieš varčios iškėlimą ir kt. Be abejo, vagys gali patekti į namus ne tik pro duris, bet ir pro langus, balkonus ir pan. Vien tik durys neapsaugos Jūsų turto, turi būti atsižvelgiama į saugumo užtikrinimo priemonių visumą.

  Medinės lauko durys pačios savaime nėra saugios, jų saugumas priklauso nuo spynos. Siekiant padidinti jų tvirtumą, renkamasi masyvias medžio duris arba jos sutvirtinamos plieno lakštu.

  Saugiausiomis durimis, atspariomis laužimui laikomos metalinės (plieninės) konstrukcijos durys arba pilnavidurės durys su apsauginiu metalo (plieno) lakštu.
 • Lauko durys, jų apdailos medžiagos turėtų būti atsparios įvairioms oro sąlygoms (vėjui, lietui, sniegui, saulei) ir jų sąlygotam durų susitraukimui, išbrinkimui, įtrūkimams, puvimui, deformacijai nuo karščio, šalčio, drėgmės. Rinkdamiesi duris, įvertinkite vietą, kur jos bus sumontuotos - kiek lietaus ir saulės tiesiogiai pateks ant durų? Dažai, kuriais padengtos durys, turėtų būti atsparūs oro sąlygoms. Vertinant durų atsparumą atmosferos poveikiams, su durimis taip pat atliekami bandymai (vandens nepralaidumo, atsparumo vėjo apkrovai ir pan.). Pasidomėkite, ar jie buvo atlikti, kokie gauti rezultatai.

  Medinės lauko durys yra jautrios drėgmei bei saulei ir laikui bėgant yra linkusios deformuotis. Jų atsparumą oro sąlygoms padidina padengimas specialiomis apsauginėmis dangomis, specialia medienos alyva, PVC plėvele ir kt.

  Metalinės durys pasižymi dideliu atsparumu. Kad tiktų atšiauriam, drėgnam klimatui, metalinės durys turėtų būti padengtos antikorozine danga nuo rūdijimo. Aliuminio, nerūdijančio plieno durys (ar jų apdaila) yra atsparios korozijai.
 • Jei Jūsų namas netoli judrios gatvės ar kitos triukšmingos vietos, greičiausiai Jums bus svarbios durų garso izoliacinės savybės, kadangi kokybiškos durys padeda sulaikyti triukšmą. Šias savybes nusako garso izoliacijos rodiklis. Šis rodiklis turėtu būti ne mažesnis kaip 43 dB. Garso sulaikymą užtikrina kokybiški durų užpildai. Pasidomėkite, ar šioje srityje su durimis buvo atlikti bandymai, kokie gauti rezultatai.

  Metalinės, stiklo pluošto lauko durys paprastai turi geresnes garso izoliacines savybes nei medinės.
 • Dar vienas svarbus veiksnys, renkantis lauko duris - durų praktiškumas (priežiūra). Su tuo susijęs ir durų ilgaamžiškumas. Durys turėtų būti atsparios dažnam varstymui.

  Medinės durys paprastai reikalauja daugiausiai priežiūros, kad Jums ilgiau tarnautų jas reikia periodiškai perdažyti ar padengti apsaugine danga, sandarinti.

  Metalinės, stiklo pluošto, plastikinės durys reikalauja minimalios priežiūros, jas nesunkiai galima perdažyti norima spalva, o, esant poreikiui, lengva valyti. Metalinės (plieninės) durys laikomos ilgaamžiškiausiomis, bes pasižymi dideliu tvirtumu.
 • Jei norite daugiau matomumo, įeinančios natūralios šviesos į namo prieangį, rinkitės duris su stiklo paketais. Jei Jums svarbu, rinkitės stiklą, ribojantį ultravioletinio spindulių prasiskverbimą, taip pat tokį, kuris prislopina garsą (dvigubas stiklo paketas).
 • Koks Jūsų biudžetas, skirtas durims? Lauko durų kaina priklauso nuo durų medžiagų, apdailos, apdirbimo būdo, spynų. Kokybiškos, patvarios, ilgaamžės durys santykinai brangesnės, tačiau verta investuoti į kokybiškas medžiagas, kurios tarnaus Jums ilgai.

  Natūralios medinės durys (iš kietosios medienos) paprastai yra brangiausias pasirinkimas. Medžio faneros plokštės durys santykinai pigesnės, tačiau ir lengviau pažeidžiamos, nebent jos yra sutvirtintos metalo lakštu.

  Metalinės durys - vienos ekonomiškiausių, o dėl savo kokybinių pranašumų galėtų būti optimalus pasirinkimas.
 • Rinkdamiesi duris, pasidomėkite kokios trukmės garantija Jums bus suteikta.
 • Duris montuoti geriau patikėkite specialistams, o ne montuokite patys savarankiškai – tuomet jos bus sumontuotos tinkamai, tarnaus ilgai ir saugiai, be to, montavimo darbams suteikiama garantija.
Uždaryti meniu

Informuojame, kad šiame tinklapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau